2016-06-17, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (28/2016)

Dla osób, które przyjadą na ŚDM bez rejestracji, by spotkać się z papieżem Franciszkiem, zostaną przygotowane bezpłatne wejściówki na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką – poinformował koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM bp Damian Muskus.

2016-06-10, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (27/2016)

Katechezy dla pielgrzymów w czasie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbywać się będą w 283 lokalizacjach i w ponad 30 językach – informuje Komitet Organizacyjny w raporcie o stanie przygotowań. Głównym miejscem katechez będą kościoły, ale ze względu na przewidywaną dużą liczbę uczestników świątynie nie będą w stanie pomieścić wszystkich pielgrzymów.

2016-06-03, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (26/2016)

Przygotowaniu młodzieży do przeżycia ŚDM pomagają programy duszpasterskie dla młodych. Obecny nosi nazwę „Deo Profil” i jest kontynuacją projektu „Serce 2.0”. Celem tego programu jest ukazanie młodym ludziom podstaw wiary. - Podczas organizowanych w kościołach celebracjach liturgicznych i spotkaniach formacyjnych nawiązujemy do ogłoszonego przez papieża Roku Miłosierdzia i obchodzonej w polskim kościele 1050. rocznicy Chrztu Polski - zapowiada ks. Grzegorz Suchodolski z Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

2016-05-27, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (25/2016)

Diecezje przygotowują dla pielgrzymów, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży zza granicy, program duchowy i kulturalny, który zaprezentuje charakterystykę danego regionu. Pomysłów jest bardzo wiele. Większość diecezji przygotowuje centralną liturgię połączoną z czuwaniem i festiwalem kultur. W Warszawie centralne wydarzenie dni w diecezjach odbędzie się przed świątynią Opatrzności Bożej...

2016-05-20, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (24/2016)

Światowe Dni Młodzieży już za nieco ponad dwa miesiące. Wydarzenia centralne w Krakowie poprzedzą, zgodnie z zasadą wypracowaną podczas poprzednich spotkań, Dni w Diecezjach. Będą one okazją do zapoznania gości z kulturą i historią Polski i każdej z diecezji, a także z atrakcjami, jakie oferuje dany region. To także czas międzynarodowej integracji, której owocem, mają być trwałe relacje, jakie młodzi z całego świata zawiążą przy okazji wspólnych spotkań, modlitewnych czuwań, wycieczek, a przede wszystkim noclegów w domach konkretnych rodzin.

2016-05-13, Przed Światowymi Dniami Młodzieży (23/2016)

Do Dni w Diecezjach, które są pierwszą częścią Światowych Dni Młodzieży, zostały już dwa miesiące. Stąd przygotowania nabierają tempa. Wolontariusze i liderzy szkolą się, by wszystko przebiegło sprawnie, a pielgrzymi ze świata razem z diecezjanami przeżyli wspaniale niecały tydzień przez wydarzeniami centralnymi w Krakowie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 5

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 20 Kwietnia,

Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor