2019-12-01, Program Kolędy 2020

Ważna informacja

Początek wizyty o godz. 10.00

2019-11-17, Godzinna adoracja, która połączy wszystkich ludzi...

W sobotę 23-go listopada organizujemy światową adorację Najświętszego Sakramentu. Weźmy udział w tej wspólnej adoracji w możliwie największej liczbie osób, przyłączmy się z naszą parafią, wspólnotą!  Niech ta światowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kolejną stacją przygotowań do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 2020 roku w Budapeszcie i ponownie przeżyjmy odnawiającą moc miłości Boga!

2019-11-01, Dla tych, którzy odeszli... Wszystkich Świętych 2019

Wszystkich Świętych to jedno z najpopularniejszych świąt w Polsce. W tradycji chrześcijańskiej jest to uroczystość ku czci tych zmarłych, którzy dostąpili chwały zbawienia. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości. W tym dniu wspomina się nie tylko osoby uznane za święte, ale i te, które swoim życiem dawały świadectwo wiary i miłości bliźnich.

2019-10-13, Obchody XIX Dnia Papieskiego w sączowskiej parafii

W tym roku Dzień Papieski obchodzony był 13 października. Obchody odbywały się pod hasłem „WSTAŃCIE, CHODŹMY”, które odnosi się do tytułu jednej z książek papieża Jana Pawła II. Tego dnia w całej Polsce organizowane były liczne uroczystości i wydarzenia związane ze wspomnieniem naszego wielkiego rodaka – papieża Jana Pawła II. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

1 « [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Sobotę, 20 Kwietnia,

Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor