2020-05-17, 100 – lecie urodzin Jana Pawła II

Rok 2020 jest rokiem św. Jana Pawła II – „wyzwoliciela narodu”, „papieża rodziny”, „obrońcy życia od poczęcia”. Patronat św. Jana Pawła II nad rokiem 2020 r. uchwalił Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podejmując stosowną uchwałę w roku 2019 r. W uchwale ustanawiającej rok 2020 Rokiem Św. Jana Pawła II zwrócono uwagę, że zajmuje On szczególne miejsce w historii Polski i Europy, a jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski.

2020-04-25, Życzenia imieninowe dla Księdza Proboszcza

Czcigodny Księże Proboszczu
Jak co roku w dniu 25 kwietnia kierujemy do Ciebie bukiet serdecznych słów i życzeń imieninowych. W tym roku będą to szczególne życzenia, bo będą przepełnione tęsknotą za tym wszystkim, co do tej pory było normalne a dziś nieosiągalne z powodu ograniczeń wywołanych pandemią: bezpośrednią rozmową i kontaktem...

2020-04-16, Stan epidemii koronawirusa w Polsce - ważna informacja!

W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów, wg którego w miejscach kultu religijnego będzie mogła przebywać jednocześnie jedna osoba na 10 m2 powierzchni, pragniemy poinformować, że powierzchnia użytkowa naszego kościoła wynosi 360 m 2 i w związku z tym podczas wszelkich obrzędów sprawowanych wewnątrz naszego kościoła (msza święta, nabożeństwa, spowiedź święta i inne sakramenty) może przebywać jednorazowo maksymalnie do 36 osób. Od 16 kwietnia b.r., osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

2020-04-12, Życzenia Wielkanocne od Zespołu Redakcyjnego

Niech Chrystus Zmartwychwstały rozproszy lęki i niepewności i obdarzy Was pokojem. Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego stanie się jasnym promieniem rozświetlającym Wasze życie. Niech moc Zmartwychwstałego doda sił i odwagi wszystkim słabym, chorym, zagubionym i utrudzonym. Wszystkim życzymy prawdziwego zmartwychwstania w wierze, w miłości i nadziei.

1 « [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] » 106

2024-03-24, Pielgrzymka piesza z Rogoźnika do Sączowa w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową w dniu 24 marca 2024 odbyła się pielgrzymka piesza z Rogożnika do Sączowa zorganizowana przez Górbośląski Klub Przyjaciół Camino. Kilkudziesięciu pielgrzymów z całej Polski wzięło udział w mszy swiętej w Uroczystość Męki Pańskiej w Parafi św. Jakuba w Sączowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną z tego wydarzenia.

2023-11-18, VI Festiwal Na Pielgrzymich szlakach

Po 5 latach przerwy postanowiono reaktywować piekarski Festiwal "Na Pielgrzymich szlakach". Pierwsza edycja była połączona z otwarciem Drogi św. Jakuba na Śląsku w 2013 roku. Tegoroczna VI edycja Festiwalu rozpocznie się o godzinie 15:00 potrwa do godziny 19:00, a zaproszeni goście podzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z pielgrzymowania po różnych szlakach pątniczych w całej Europie.

1 « [1] [2] [3] [4] » 43

Bóg kocha Ciebie także w Środę, 24 Kwietnia,

Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir