Boże Ciało 2015

W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Boże Ciało, obchodziliśmy 4 czerwca. Dla dzieci klasy III z sączowskiej parafii był to dzień Rocznicy I Komunii Świętej. W naszej parafii po Mszy św. o godz. 10. 30 wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami Sączowa do czterech ołtarzy.
W tym roku trasa procesji wiodła wzdłuż ulic Szkolnej i Pocztowej. Procesję prowadził dziekan i proboszcz ks. Marek Sendal.
W tym publicznym wyznaniu wiary uczestniczyli licznie zebrani wierni, goście i pielgrzymi. Jak co roku duży udział w przygotowanie procesji mieli druhowie z jednostek OSP działających w naszej parafii oraz członkinie Kół Gospodyń z Sączowa, Celin i Myszkowic. Niewątpliwą ozdobą procesji i wyrazem swojej wiary i wiary rodziców był liczny udział dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. oraz dzieci, które obchodziły Rocznicę I Komunii Św.
Oprawę muzyczną podczas procesji Bożego Ciała zapewniła Orkiestra Dęta OSP Tąpkowice pod batutą kapelmistrza pana Grzegorza Zawodniaka.
W tym roku po raz pierwszy na procesji obok feretronów niesiona była figurka św. Jakuba Apostoła. Był to zewnętrzny znak czci dla patrona naszej parafii.

Trzy ołtarze zostały zbudowane na ulicy Pocztowej. Pierwszy ołtarz znajdował się przy Aptece. Ołtarz przygotowała właścicielka Apteki i mieszkańcy posesji sąsiadujących z Apteką.

Ołtarz drugi wybudowano przy posesji państwa Henryki i Edwarda Kocotów. W przygotowanie tego ołtarza zaangażowali się właściciele posesji oraz sąsiedzi.
Na trasie przejścia procesji znajdowało się historyczne miejsce, którym jest Cmentarz Choleryczny. Na schodach wiodących na Cmentarz mieszkańcy ul. Pocztowej sąsiadujący z tym miejscem wybudowali trzeci ołtarz.
Ostatni ołtarz został przygotowany na ulicy Szkolnej przy posesji państwa Barbary i Bronisława Czapla. Przy budowie ołtarza gospodarzom posesji pomagali sąsiedzi.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, organizację procesji
i wszystkim uczestnikom uroczystości składamy wielkie podziękowania.

Bóg kocha Ciebie także w Czwartek, 25 Kwietnia,

Jarosław, Marek, Wasyl