Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 2015

Niedziela Wielkanocna jest najważniejszym świętem w całym roku liturgicznym Naszego Kościoła kończącym trwający 40 dni post. Tego dnia o poranku wybucha eksplozja świątecznej radości. W sączowskiej parafii świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa rozpoczęło się o świcie. o godz. 6.00 rano rozpoczęła się Msza św. Rezurekcyjna, podczas której proboszcz parafii ks. Marek Sendal uroczyście ogłosił: „ZMARTWYCHWSTAŁ Z GROBU PAN, ALLELUJA”. Uroczystość zainaugurowała uroczysta procesja z udziałem pocztów sztandarowych jednostek OSP z parafii i KGW ze Sączowa, druhów OSP i członkiń KGW działających w naszej parafii, asysty kościelnej oraz licznie zebranych parafian, gości i pielgrzymów. Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji przy dźwiękach Orkiestry OSP w Tąpkowicach, pośród bicia dzwonów i pieśni wielkanocnych trzykrotnie obnoszony był wokół kościoła.

Świątecznym uroczystościom przewodniczył proboszcz parafii w Sączowie. Uroczystości Niedzieli Wielkanocnej w naszej parafii ubogacił swoją obecnością Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu ks. dr Michał Borda, który w czasie Mszy św. rezurekcyjnej wygłosił homilię. Radością ze Zmartwychwstania Pańskiego ks. dr Michał Borda dzielił się z sączowskimi parafianami podczas wszystkich Mszy św. odprawianych w Niedzielę Wielkanocną w naszym kościele.

Dziękując ks. dr Michałowi za Jego obecność wśród nas podczas świętowania pamiątki Wielkiej Nocy
składamy życzenia obfitości łask płynących od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla nas wszystkich siłą do trwania w pokoju,
wzajemnej życzliwości, wsparciem dla słabych, źródłem wrażliwości dla mocnych.

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 23 Kwietnia,

Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech