Wielka Sobota - Święcenie pokarmów

Jak co roku w wielką sobotę wszyscy wierni święcą pokarmy przygotowane na świąteczny stół. W naszej parafii obrzęd błogosławieństwa pokarmów odbywał się od godzin rannych w wyznaczonych miejscach na poszczególnych ulicach sołectwa Sączów i w innych miejscowościach należących do parafii.

Główny obrzęd poświęcenia pokarmów odbył się w samo południe w parafialnym kościele. Na święcenie do kościoła licznie przybyły całe rodziny z pięknie udekorowanymi koszyczkami ze święconką. W koszyczkach tradycyjnie były m.in. jajka, chleb, sól, chrzan i wędliny. Były też baranki, zajączki i kurczaki z cukru, ciasta i czekolady. Uroczystość w kościele rozpoczęła się od wspólnej modlitwy. Pokarmy poświęcił proboszcz parafii ks. Marek Sendal. Przez święcenie pokarmów Kościół błogosławi byt doczesny; podkreśla dostojność ciała, które w tym dniu osiągnęło nieśmiertelność.

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 23 Kwietnia,

Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech