Pójdźcie za nasza gwiazdą – przedstawienie jasełkowe dzieci z SP w Sączowie

Ostatnią niedzielę okresu Świąt Bożego Narodzenia zwaną Niedzielą Chrztu Pańskiego wierni zebrani na Mszy św. o godz. 12. 00 w sączowskiej świątyni przeżywali w sposób wyjątkowy. Najmłodsi członkowie naszej wspólnoty parafialnej i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sączowie 11 stycznia 2014 r. zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe pt.: „Pójdźcie za naszą gwiazdą”. Występ dzieci przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sączowie. Kierownikiem muzycznym była katechetka p. Ilona Kocot.

Nad aktorskimi talentami wyzwalając ich potencjał i energię czuwała Dyrektor ZSP p. Małgorzata Fijołek. Opiekę nad całością działań logistycznych i technicznych przejęła p. Bogusława Duś.

Młodzi aktorzy przypomnieli wiernym znaczenie, tradycje i klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zaprosili wszystkich do wspólnego wędrowania za Gwiazdą, za tą najważniejszą z gwiazd, prowadzącą do Małego Jezusa. Przyjmując zaproszenie dzieci widzowie wędrowali do Zbawiciela odwiedzając ciemne zakamarki swojego sumienia, poruszając wrażliwość serca wzruszając się pięknymi tekstami literackimi i utworami muzycznymi. Czy Go odnaleźli?

Bóg kocha Ciebie także w Wtorek, 23 Kwietnia,

Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech