Jezus jest wśród nas – Święta Bożego Narodzenia 2014

Liturgiczne obchody Bożego Narodzenia w naszej parafii, tak jak w każdym kościele w Polsce rozpoczęły się od uroczystej Pasterki odprawionej 24 grudnia, w Wigilię o północy. Kiedy cały świat pogrążony był we śnie, sączowscy parafianie i goście licznie zgromadzili się w parafialnej świątyni, by wspólnie złączyć się modlitewnie i przeżyć pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa jako Człowieka.

„Bóg się rodzi” – to na taką nowinę czekaliśmy wszyscy przez długie dni adwentu. Tą radosną nowinę przekazał nam dziekan i proboszcz parafii sączowskiej ks. Marek Sendal, który w intencji wszystkich parafian i gości odprawił uroczystą Pasterkę. Słowo Boże w czasie uroczystej Eucharystii wygłosił ks. Michał Borda – Dyrektor Wydziału katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej, który gościł w naszej parafii w radosnym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w naszej świątyni dzięki staraniom naszego proboszcza mogliśmy obchodzić w uroczystej oprawie i przy świątecznej dekoracji świątyni. Świątynia nasza rozbłysła tysiącem światełek migoczących na choinkach i stroikach. W bocznej nawie świątyni wybudowano piękne sączowskie Betlejem. Pod dachem szopki swoje schronienie znalazła Święta Rodzina: maleńkie Dziecię, Józef i Maryja. Z wielką pobożnością Małemu kłaniają się pastuszkowie i Trzej Królowie. Na cud narodzin Boga – Człowieka z ciekawością spoglądają zwierzęta a Aniołowie śpiewają Małemu „Gloria”.

Bóg kocha Ciebie także w Środę, 24 Kwietnia,

Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir