Obchody XIV Dnia Papieskiego w sączowskiej Parafii

Tak jak w całym kraju, XIV Dzień Papieski w naszej Parafii obchodzony był w niedzielę 12 października 2014r. Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem:
„JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”.

Temat świętości stał się główną myślą obchodów Dnia Papieskiego w całej Polsce. Świętość była również przewodnim mottem całego pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Był to pierwszy Papieski Dzień obchodzony po beatyfikacji Papieża Polaka.
Główne uroczystości w naszej parafii odbyły się w kościele parafialnym przed Mszą Św. o godz. 12.00 i przygotowane były przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sączowie pod kierunkiem katechetki pani Ilony Kocot.

Uczniowie przygotowali i zaprezentowali wiernym zebranym na Eucharystii montaż słowno – muzyczny poświęcony głównemu hasłu obchodów Dnia Papieskiego. Zachęcali wszystkich do podejmowania trudu i podążania w kierunku świętości. Z wielkim przekonaniem zapewniali, że „ … taki mały, taki duży może świętym być, taki gruby, taki chudy może świętym być, taki ja i taki Ty może świętym być!”

Uczniowie przywołali postać Naszego Wielkiego Rodaka opisaną w wierszu i piosence oraz Jego niełatwą drogę do świętości. „Nie ma lepszego od Jana Pawła II …” – radośnie śpiewali uczniowie oddając hołd Wielkiemu, Świętemu Polakowi. Okolicznościowy montaż przedstawiony przez uczniów zakończył występ Natalii Zawodniak, która grając na flecie wykonała ulubioną pieśń Papieża Jana Pawła II pt.: „Barka”.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 19 Kwietnia,

Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz