Fisarmonica sacro II - niezwykłe wydarzenie artystyczne uświetniające obchody 790-lecia parafii Św. Jakuba Apostowła w Sączowie

„Fisarmonica sacro II” to druga odsłona zainicjowanego w zeszłym roku koncertu muzyki barokowej. Muzykę tę usłyszeć będzie można w wykonaniu akordeonu w gościnnych, kościelnych murach sączowskiego kościoła Św. Jakuba Apostoła. Fisarmonica sacro to dosłownie „akordeon sakralnie”. Liczba dwa, w związku z drugim koncertem, zainspirowała wykonawców do swoistej gry słów. W tym roku będzie to koncert muzyki kameralnej w wykonaniu właśnie dwóch muzyków. Duetu: klarnet - akordeon.

Na klarnecie wirtuoz światowego formatu, laureat konkursów klarnetowych, absolwent Zürcher Hochschule der Künste w Zurychu (Szwajcaria) - Marcin Domagała. Na akordeonie absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz pomysłodawca koncertów - Szymon Piguła. W swoim artystycznym życiu spotkali się dziewięć lat temu. Wielokrotnie koncertowali wspólnie w Polsce, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech.

W programie:
kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Jerzego Filipa Telemanna, Astora Piazzolli oraz Mikołaja Majkusiaka.
15 sierpnia 2014 roku, godz. 17:00
kościół p.w. Św. Jakuba Apostoła w Sączowie