Występ Sączowianek

W obchody jubileuszowe naszej parafii wpisuje się występ naszych gospodyń z Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki”. Zespół wystąpił na niedzielnej Eucharystii 22 czerwca 2014 r. Jak zwykle opiekę muzyczną i akompaniatorską nad Zespołem w czasie występu pełnił pan Szymon Piguła.

Nasze panie nie po raz pierwszy włączają się śpiewem w ubogacenie Mszy św. Tym razem czyniły to racji jubileuszowych uroczystości, które ciągle trwają w naszej wspólnocie parafialnej.

Zespół Śpiewaczy „Sączowianki” powstał w 1925 roku. Zespół działa przy Kole Gospodyń Wiejskich w Sączowie. Historia Zespołu nierozerwanie łączy się z historią parafii i sołectwa Sączów. Zespół uczestniczy we wszystkich ważnych uroczystościach parafialnych i sołeckich ubarwiając je swoim wizerunkiem i twórczością. Jest bardzo ważną częścią naszej wspólnoty lokalnej. Z wielką pasją i zaangażowaniem włącza się we wszystkie działania i przedsięwzięcia na terenie parafii i sołectwa. Kultywuje tradycje i historię naszej małej społeczności chroniąc przed zapomnieniem to, co mamy najcenniejsze – naszą regionalną kulturę i tożsamość oraz dziedzictwo kulturowe. Zespół reprezentuje naszą miejscowość z dużymi sukcesami w różnego rodzaju konkursach, przeglądach, festiwalach i galach folklorystycznych. Aktywnie wspiera działalność kulturalną i rozrywkową Domu Kultury w Sączowie.

Zespół ma na swoim koncie wiele prestiżowych osiągnięć. W 2013 roku Zespół został laureatem III miejsca podczas II Festiwalu Piosenki Maryjnej „Śpiewamy naszej Pani” w Piekarach Śląskich. Podczas V Dni Gminy Bobrowniki w uznaniu za wkład w podtrzymywanie i kultywowanie tradycji folklorystycznych Zespół otrzymał Nagrodę Wójta Bobrowniki. W XV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie zdobył II miejsce.Podsumowaniem wieloletniej pracy artystycznej Zespołu i w uznaniu za osiągnięcia twórcze w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochrony kultury w roku 2010 Zespół otrzymał Nagrodę Starosty Będzińskiego.

Członkiniom Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki”
na ręce instruktora pana Szymona Piguły
składamy szczere wyrazy wdzięczności i podziękowania
za wszelkie podejmowane działania na rzecz naszej wspólnoty parafialnej i sołeckiej
i promowanie naszej regionalnej tradycji.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 26 Kwietnia,

Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir