Oktawa Bożego Ciała 2014

Ośmiodniowe obchody Uroczystości ku czci Najświętszego Sakramentu zakończyły się w czwartek 26 czerwca 2014 r. procesją ulicami Sączowa przy udziale licznie zebranych wiernych i gości oraz asysty kościelnej. W uroczystości uczestniczyli również druhowie z OSP w Sączowie i członkinie KGW w Sączowie. Procesję prowadził dziekan i proboszcz sączowskiej parafii ks. Marek Sendal.

Trasa procesji z Najświętszym Sakramentem wiodła ulicą Szkolną i Pocztową do historycznego Cmentarza Cholerycznego. Na trasie procesji mieszkańcy ulic przygotowali 4 ołtarze, przy których zatrzymywała się procesja.

I ołtarz
zbudowali gospodarze przy swojej posesji na ulicy Szkolnej, państwo Renata i Wiesław Twardokęs.

II ołtarz zbudowany był na budynku apteki przy ulicy Pocztowej przez mieszkańców ulicy i pracowników apteki.

III ołtarz wybudowali mieszkańcy dalszej części ulicy Pocztowej i właściciele posesji państwo Danuta i Grzegorz Chmiel.

Ostatni ołtarz
znajdował się na historycznym Cmentarzu wybudowany przez mieszkańców sąsiadujących z historycznym miejscem.

Głównym punktem Uroczystości było poświęcenie nowego krzyża na Cmentarzu Cholerycznym ufundowanego przez panią Alicję Nabrdalik - Kocot.
Kończąc Uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia wianków i ziół.

Tradycyjnie w tym dniu następuje specjalne błogosławieństwo dzieci. Ksiądz proboszcz pobłogosławił wszystkie dzieci uczestniczące w uroczystości.

Bóg kocha Ciebie także w Piątek, 19 Kwietnia,

Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz